Movieloci.com Blog

RSS

Posts tagged with "články"

Chcete psát články? Poradíme, jak na to

Nic vám nebrání přispívat na náš web články, reportážemi z návštěvy zajímavých měst, komentáři a podobně. Poradíme vám, jak na to.

Po kliknutí na odkaz Vlož článek zadejte jeho název, perex (to je krátký úvod, který bude uveden na titulce) a poté klíčová slova související s článkem, oddělená čárkami. Jako autora uveďte sebe (funguje našeptávač) a můžete přidat i dalšího uživatele, který se na tvorbě podílel po kliknutí na položku přidej další.

Tvorba článku probíhá vkládáním jednotlivých oddílů (odkaz vlevo dole Vlož nový oddíl). Mezi oddíly jsou tři formáty textu a dva formáty obrázků - velké nebo malé. Po vložení například textu klepněte vpravo na ikonku tužky a můžete zadávat text.

Pro tvorbu článků jsme nezvolili obvyklý “wysiwyg” editor, zanechává totiž zaplevelený kód, se kterým je špatná domluva. Místo toho používáme přímé formátování. Ve spodní části okna pro vkládání textu si všimněte položky Nápověda k formátování textu, která funguje následovně:

__________________________

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](http://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

__________________________

Postupně vkládejte jednotlivé odstavce textu a obrázky. Oddíly můžete snadno mazat a přesouvat - nabídky se objeví po klepnutí na modrou ikonku s tužkou vlevo.

Již nyní plánujeme další oddíly pro vkládání EMBEDů z YouTube či Vimeo, v plánu máme usnadnění přesunu oddílů a mnohé další.

Texty prochází před publikováním jazykovou kontrolou i kontrolou formátování, pokud si nebudete vědět rady, nevadí, článek upravíme do finální podoby za vás.

Bodování článků je individuální, od desíti do sta bodů, v případě zdařilých reportáží i více :)

Apr 8

Články přeneseny a zpřístupněny

Přenesli jsme staré články do nového systému a brzy začnou přibývat nové. Jakmile vše pořádně vyzkoušíme, zpřístupníme možnost tvorby článků a reportáží i vám.